skip to Main Content

ELEKTRIAUTO LAADIMINE

Soovid koju või kontorisse elektriauto laadimisjaama? Meie aitame Sind!

MIKS ON ELEKTRIAUTOLE ERALDI LAADIMISJAAMA VAJA?

Elektriautod vajavad regulaarset laadimist samamoodi nagu tavaautod tankimist. Akude mahtuvuse tõttu tuleb neid laadida tihedamini kui sisepõlemismootoriga autosid tankida. Elektriautode puhul on aga üks suuremaid eeliseid see, et „tankimiseks“ ei pea sõitma tanklasse, vaid auto saab jätta laadima pea igale poole (koju, tööle, parklasse jne), kus on olemas elektriühendus.

TOOTEVALIK

Kodulaadijad

Kodulaadijad on eelkõige mõeldud elektriauto laadimiseks pikema aja jooksul. Kodulaadija valimise puhul tasub arvestada auto pardalaadija võimsusega: näiteks on Nissan LEAF uuematel mudelitel 6,6 kW pardalaadija. Sellisel juhul oleks mõistlik osta koju laadija, mille võimsus ületab 6,6 kW (nt 7,2 kW laadija), et saavutada maksimaalne laadimiskiirus.

Avalikud laadijad

Avalikud laadijad on mõeldud paigaldamiseks kohtadesse, kus elektriauto omanikud jätavad oma auto (nt kaubanduskeskused, bürood, hotellid, parkimismajad). Oma põhimõttelt on need sarnased kodulaadijatele, ent erinevus on lisafunktsionaalsustes: internetiühendus, kasutaja identifitseerimine viipekaardiga (RFID kaardiga), võimalus laadida kahte autot. Tihti pakuvad avalikud laadijad ka suuremat laadimiskiirust ning need on valmistatud vastupidavamatest materjalidest vandalismiohu tõttu.

Kiirlaadijad

Kiirlaadijad nagu nimigi ütleb, laevad auto täis kiiresti. Tavaline laadimisaeg neis laadjates on 15 minutit kuni 1 tund. Sellist tüüpi laadimisjaamad sobivad hästi näiteks tanklatesse või kiirsöögikohtadesse.

MILLIST LAADIJAT VALIDA?

Esmalt tasub mõelda, kui võimsat laadijat soovid. Laadija võimsusest oleneb otseselt laadimiskiirus. Tasub aga tähele panna, et ainuüksi võimsast laadijast ei piisa, vaid ka autol peab olema peal piisavalt võimas pardalaadija, et see suudaks laadimisvoolu “vastu võtta”. Nissan Leafil on näiteks kas 3,3 kW või 6,6 kW pardalaadija, olenevalt mudelist. Teslal on standardis 11 kW ja lisana võimalik osta 22 kW pardalaadija. Lisaks on oluline, et paigaldatavas kohas oleks ka piisavalt elektrivõimsust. Allolev kalkulaator aitab välja selgitada maksimaalse laadimiskiiruse erineva võimsusega laadijatega.

Kui soovid osta koos juhtmega laadijat, tasub esmalt välja selgitada, mis laadimispistik Sinu elektriautol on. Pistikuid on kahte sorti: Tüüp 1 ja Tüüp 2. Enamasti kehtib rusikareegel, et Euroopa päritoluga autod (VW, BMW, Renault, Opel, ka Tesla) on Tüüp 2 pistikuga ning Jaapani autod (Nissan, Mitsubishi) Tüüp 1 pistikuga. Ostes ainult pesaga laadija ei oma pistik nii suurt tähtsust, kuna on võimalik soetada kaabel, mille ühes otsas on Tüüp 1 ja teises otsas Tüüp 2 pistik.

Lisaks tasub tähele pöörata sellele, kuhu soovid laadijat paigutada: kas garaaži või välitingimustesse, kas seinale või posti otsa. Samuti on võimalik laadijatele soetada erinevaid lisavõimalusi, näiteks energiamõõturit, interneti ühendust kaughalduseks, luku või viipekaardiga ligipääsu piiramist.

 

 

Kui jääd laadija valimisega hätta, siis võta meiega kontaktivormi kaudu ühendust ja aitame leida just Sulle sobiva laadija.

KUIDAS TOIMUB LAADIJA SOETAMINE?
Vali Endale Sobiv

Vali endale sobiv

Allolevatelt lingid (kodu-, parkla- ja kommertslaadijad) viivad Sind meie tootevalikuni, kust saad valida just enda vajadustele sobiva laadija. Kui Sa ei oska valida, siis võtke ühendust kontaktivormi kaudu ja me aitame leida just Sulle sobiva laadija.

Teeme Pakkumise

Teeme pakkumise

Järgnevalt teeme pakkumise, milles on ära toodud laadijad, mis Sinu vajadustele sobivad. Üritame teha võimalikult laiapõhjalise pakkumise, milles oleksid esindatud nii soodsamad kui ka kõrgema hinnaklassi laadijad, et leiaksite just endale meelepärase.

Tellime Laadija

Tellime laadija

Pärast sobiva laadija välja valimist ja tasumist tellime laadija (kui meil endal seda laos pole).

Paigaldame Laadija

Paigaldame laadija

Kui oled tellinud ka paigalduse, siis lepime Sinuga kokku sobiva aja ning elektrik paigaldab laadija soovitud asukohta.

Valmis!

Valmis!

Laadija on kasutamiseks valmis!

TEKKIS HUVI?

Anna meile oma soovist teada ja võtame Sinuga ühe tööpäeva jooksul ühendust.

HOIA ENNAST MEIE TEGEMISTEGA KURSIS!

Liitu Elektritranspordi uudiskirjaga:

Elektritranspordist üldiselt
Rentimisest
Investeerimisest

Back To Top